>>TOPRAĞIN DOĞAL GÜCÜNÜ (VERMİKOMPOST) TEKNOLOJİ İLE SİZLERE SUNUYORUZ...SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN ORGANİK ÜRETİM... <<
<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CODEPAGE="65001"%>


“Ferbanat L” GELİŞİM SÜRECİ

1996 yılında Rusya Federasyonunda birçok bilim adamı bir araya gelerek çalışmalarına başlamış ve dünyanın en gelişmiş "NANO" ileri teknolojisi ile hammaddesi solucanların hazım işlemi sonucunda elde edilen ‘’HUMUS’’ tan organik gübrenin oluşumunu sağlamışlardır.

“Ferbanat L” sıvı gübrenin ana hammaddesi olan "HUMUS", yüksek kalitede organik bir gübre olup dünya çapında da tanınmıştır ve hatta insan beslenmesine yönelik olarak yetiştirilen baklagiller, tohumlar ve meyve bahçelerinde kullanılmasına "Avrupa Ekonomik Topluluğu" tarafından eşdeğerleri arasında izin verilen tek üründür.

“Ferbanat L” gübresi doğal ve ekolojik açıdan zararsız elementlerin bazında üretilmiş ve organik atıklarının dönüşümü sonucunda elde edilmiştir. Hayvansal ve bitkisel atıkların uygun ısı-fermantasyon işlemine tabi tutularak ve toprak solucanlarının kullanılmasıyla hayvanların hazım işlemi sonunda elde edilmiştir.

Karışım mikrobiyolojik işlemden geçerek faydalı elementler daha basit çözülür hale gelmektedir.
Böylece karışımda faydalı toprak katmanında bulunan ve beslenme yönünden önemli sayılan elementlerin sayısı çoğalmaktadır. İşlem görmüş komposto ayrıca sıvı ortamda nano-teknolojik uygulamadan geçmektedir. Ekolojik ve kimyasal açıdan zararsızdır.

“Ferbanat L” gübresinde aminoasitler, vitaminler, doğal büyüme düzenleyici maddeler, humik ve fülvik asitler, faydalı toprak katmanında bulunan mikroelementler mikroorganizmalar mevcuttur.

“Ferbanat L” tohumların büyüme enerjisini ve kötü şartlara karşı direncini artırmaktadır. “Ferbanat L” uygulama sonucu geleneksel mineral gübrelerin daha az kullanılmasıyla beraber bitkilerde verimi artırmaktadır. “Ferbanat L” doğal, ekolojik, tamamen zararsız, hammaddelerin bazında ve mikrobiyolojik teknolojilerin uygulanmasıyla elde edilmiştir.

“Ferbanat L” humik ve fülvik asitler, vitaminler, aminoasitler, enzimler, mikro\makro elementler ve faydalı toprak mikroorganizmaları içermektedir. “Ferbanat L” gübresi bitkilerin verimini % 40 ve üstü artırmaktadır. Humik ve Fülvik asitler bitkilerdeki hücresel hazmı, oksijen alışverişini, protein ve karbonhidratların oluşumunu hızlandırmaktadır.

“Ferbanat L”`nin kompleks uygulaması sonucu bitkilerde fotosentez ve diğer önemli evrelerin etkinliği artmakla beraber güçlü kök sisteminin oluşumu da sağlanmaktadır. Aynı zamanda faydalı toprak tabakanın ve bitkilerin oluşumunu hızlandırmaktadır. Böylece bitkilerin oluşum zamanı 1-2 hafta daha da kısalmaktadır. Uygulama sonucu gübredeki doğal ve faydalı toprak mikroorganizmaları filizlerin kötü şartlara karşı direncini artırmakta ve verimli mahsülün elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

“EKOSİSTEM A.Ş.” Avrupa Birliği ve Rusya Federasyonu Bilim Araştırma merkezleri ile Araştırma ve Geliştirme alanında işbirliğini sürdürmekte ve ürünümüzün Türkiye'de tek satış yetkilisidir.


 

Telif Hakki 2008 ©
counter on godaddy

View My Stats