>>TOPRAĞIN DOĞAL GÜCÜNÜ (VERMİKOMPOST) TEKNOLOJİ İLE SİZLERE SUNUYORUZ...SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN ORGANİK ÜRETİM... <<Domates Sonuçları

2002-2005 yıllarında domates üzerinde “Ferbanat L” uygulaması yapılmıştır.

Bitkiler tomurcuk oluşum döneminde uygulamaya tabi tutulmuş ve gübrenin kullanım miktarı ise hektar başına 3 litre kadardır. Uygulama spreyleme yöntemi ile yapılmıştır. Gübre kullanılmadan önce su ile karıştırılarak çözelti haline getirilmiştir. (su ile çözelti oranı – 1(gübre):250(su)).

“Ferbanat L” gübrenin uygulama şekli “Tohumların Ekimden önce çözeltiye daldırılması + Filizlerin ilk 3-4’cü yaprakta spreylenmesi + tomurcukların oluşumu ve çiçekleme döneminde spreylenmesi” şemasına uygun yapılması tavsiye edilmiştir. Tohumların daldırma prosedürü ilaçlama işlemi ile beraber yapılması daha uygun görülmüştür (daldırma işleminde tavsiye edilen gübre miktarı 100 kg tohuma 90-100 mililitredir.)

Filizlerin ilk 3-4’cü yaprak döneminde gübre kullanım miktarı hektar başına 2 litredir. Uygulamadan önce gübre su ile karıştırılarak çözelti elde edilmektedir  (gübrenin su ile çözelti oranları 1(gübre):250(su)-350dir).

Tomurcukların oluşumu ve çiçeklenme döneminde ise gübrenin kullanım miktarı, hektar başına 2-3 litredir. Uygulamadan önce gübre su ile karıştırılarak çözelti elde edilmektedir (gübrenin su ile çözelti oranları 1(gübre):250(su)-350dir).

+28 (ve üstü) gibi yüksek derecelerde “Ferbanat L” gübrenin ilave sulama prosedürü ile beraber uygulanması tavsiye edilmektedir.

Tohumların gübre çözeltisinde daldırılması tohumlarda büyüme gücünü ve kök sisteminin iyi gelişimi için önemli olduğunu göstermiştir.

İlk 3-4’cü yaprak oluşumu dönemindeki yapılan spreyleme bitkilerde genel ağırlığı, yaprak alanlarını ve köklerin gelişimini sağlamıştır.

Tomurcukların oluşumu ve çiçekleme döneminde yapılan spreyleme ise yüksek ve sağlıklı mahsulün elde edilmesinde önemli olduğunu göstermiştir.

Gübrenin uygulama sonucu çiçeklerde ve meyvelerde sayı bakımından % 25-45 kadar artış elde edilmiştir.

 
“İŞTE FERBANAT L” DENEME SONUÇLARI

“FERBANAT L” Salatalık üzerinde  yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Domates üzerinde  yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Tahıl üzerinde  yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Üzüm üzerinde yapılan  uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Patates ve Lahana üzerinde yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Havuç üzerinde yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Çilek  üzerinde  yapılan uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

“FERBANAT L” Ot üzerinde yapılan   uygulamalardan elde edilmiş sonuçları...

 
Telif Hakki 2008 ©