>>TOPRAĞIN DOĞAL GÜCÜNÜ (VERMİKOMPOST) TEKNOLOJİ İLE SİZLERE SUNUYORUZ...SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN ORGANİK ÜRETİM... <<
<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CODEPAGE="65001"%>

ETKİLERİ NELERDİR?

1-Organik sıvı gübrede bolca mevcut olan doğal bileşimlerin ve mikroorganizmaların sayesinde bitki ve ürünlerin ihtiyaç duyduğu azot fosfat potasyum gibi elementleri doğal yöntemle almakta ve böylece mineral gübre kullanım ihtiyacını önemli miktarda azaltmaktadır.

2-Gübrede mevcut olan mikroorganizmalar bitkilerin kök sisteminin içinde yer alarak toprağın fizyolojisini ve biyolojisini geliştirmekle beraber aynı zamanda mikronizmalar yaprak üzerine yerleşerek bir fotosentez uyarıcı görevini yapmaktadır.

3-Organik sıvı gübre,ürün ve bitkinin üremesine büyümesine ve gelişim sürecini artırmakla ürününyetişme zamanını 1-2 hafta kısaltmakta ve aynı zamanda mahsul miktarını da %40 ve üstü artırmaktadır.

4-Organik sıvı gübrede uygulanan ‘’NANO‘’ teknolojisi ile elde edilen doğal bileşimler ürün ve bitki hücrelerine gerekli elementleri daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırmaktadır.

5-Organik sıvı gübrede mevcut olan elementler ürünün ve bitkinin doğal gücünü aktifleştirerek hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirmektedir.

6-Organik sıvı gübrede olabilecek bütün potansiyel zararlı (Toksit) element miktarı AB (Avrupa Birliği) organik atık ve ekolojik tarım standartları (2092/91) EEC EC uygunluk sertifikasına, ayrıca EC (AB) 834/2007 ve 889/2008 kurallarına esasen "Ekolojik Tarım" da kullanılabilirliliği ile ilgili K- 66 nolu belgeye sahiptir.

7-Organik sıvı gübrenin bir başka özelliği de kötü hava şartları ve don’a karşı önleyicidir.

8-Organik sıvı gübre ekolojik kimyasal maddelerden tamamen arındırılmış,organik mahsul elde edilmesinde kullanılmaktadır.

Telif Hakki 2008 ©
counter on godaddy

View My Stats